Almatis Grubu Hakkında

Almatis Grubu, sahip olduğu 100 yılı aşkın tecrübeyle özellikli alümina pazarında dünya lideri konumundadır.
Grup, dünya çapında sahip olduğu

•    10 üretim merkezi,
•    6 satış ofisi,
•    6 uygulama – ürün geliştirme laboratuvarı ve
•    Binin üzerinde çalışanıyla


müşterilerine en yüksek kalitede yaygın hizmet vermektedir.

Özellikli alümina sektöründe en kapsamlı ürün portföyüne sahip olan Almatis Grubu’nun ürünleri, demir çelik, çimento, seramik, otomotiv, inşaat ve elektronik gibi birçok endüstrinin üretim süreçlerinde kullanılmaktadır.

Almatis Grubu’nun merkezi olan Almatis B.V., Hollanda’da yer almaktadır. Şirket, refrakter ve kimya endüstrilerine yüksek kaliteli hammadde sağlamakta olup Almatis Grubu içerisinde, özellikli alümina dışında, kalsiyum alüminatlı çimento üretimi yapan tek tesistir. Grubun Hollanda’daki merkezine ek olarak, ABD’de 4 fabrika ve bir rafinerisi, Almanya, Hollanda, Japonya, Çin ve Hindistan’da birer fabrikası ile Brezilya, ABD, Almanya, Hindistan, Japonya ve Çin’de satış ofisleri bulunmaktadır.

Almatis Grubunun hisselerinin tamamı, Ağustos 2015’te OYAK Grubu portföyünde yer alan Atterbury S.A. tarafından devralınmıştır. Söz konusu satın alım ile birlikte, özellikli alümina sektöründe dünya liderliği OYAK Grubu bünyesine taşınmıştır.

Almatis Grubu’nun Faaliyet Alanları


Alüminyumun hammaddesi olarak bilinen alüminyum oksit (alümina) işlenerek özellikli alüminaya dönüştürülmektedir. Almatis Grubu, bu ürün gamında faaliyet göstermekte olup özellikli alüminanın üretim ve satış faaliyetlerini yürütmektedir.
Başlıca kullanım alanları refrakter, seramik ve cilalama iş kollarında olan özellikli alümina, sahip olduğu ısı direnci, mekanik stabilite, elektriksel yalıtım, aşınma direnci gibi nitelikleri sayesinde, önemli bir hammadde kaynağı ve yüksek büyüme potansiyeli olan bir endüstridir.

İletişim Bilgileri
Adres: Almatis GmbH, Lyoner Strasse 9, 60528 Frankfurt
Telefon: +49 69 957 341 0